Працюють гуртки:

1. Радіоконструювання.


2. Авіамоделювання.


3. Стендові моделі- копії вітрильних кораблів і суден.


4. Початкове технічне моделювання.


5. Інформатика .


6. Технічний дизайн .


7. Моделювання іграшок-сувенірів.

8.Школа майбутніх вчених.

9. Ракетомоделювання.

/Files/images/071114_avia_sorevnovanie.jpgНа заняттях гуртка "Авіамоделювання"Різноманітність напрямків гуртків дає змогу кожній дитині обрати заняття по душі, розвинути свої здібності та отримати початкові професійні знання. У технічних гуртках вихованці отримують допрофесійну підготовку. Вони набувають професійні навички в ремонті і налагодженні телевізорів, побутової техніки, виготовляють моделі літаків, суден. Гуртки розвивають у вихованців конструкторське мислення, дизайнерський підхід до проектування та конструювання. Гуртки художньо-естетичної творчості відроджують національну систему виховання, національну культуру, формують у дітей художньо-естетичне ставлення до дійсності, розвивають творче мислення, прививають любов до праці, естетичний смак.

Гуртк "Радіоконструювання"

Гурток "Радіоконструювання" існує на Станції юних техників з 1987 року.Керівник гуртка-Хмельницький Віктор Львович. В гуртку діти набувають навички з розробки, виготовленню та наладки сучасних електронних приладів, а також модернізують та ремонтують існуючі промислові та саморобні конструкції з метою поліпшення їх характеристик. Гуртківці беруть участь у виставках технічної творчості, конкурсах та змаганнях, беруть активну участь у роботі МАН. Вихованці гуртка "Радіоконструювання" та створені власними руками радіоелектронні пристрої та моделі нагороджені дипломами та грамотами.

Гурток "Технічний дизайн та стендові моделі-копії вітрильних кораблів і суден"

Гурток "Технічний дизайн та стендові моделі-копії вітрильних кораблів і суден" працює два роки на базі ХЗОШ № 166 та № 164.Діти в гуртку працюють над розробкою та дизайном давенних кораблів. На першій стадії модель корабля вихованці гуртка малюють на папері або склі. На другій стадії розробки моделі діти виконують барельєф корабля з деревини з рельєфом, який містить природний матеріал.На третій стадії вихованці гуртка виконують таколаж та встановлюють на модель світлодіоди. Таким чином, гурток сприяє розвитку творчого мислення дітей, їх фантазії, вмінню зазирнути в майбутнє, навчитися малювати, володіти фарбами, графікою, працювати з природними матеріалами. Вихованці гуртка "Технічний дизайн та стендові моделі-копії вітрильних кораблів і суден"навчаються працювати з трафаретами, вивчають шрифти, працюють з аерографом, тощо. Гуртокдопомагає дитині орієнтуватись у виборі майбутньої професії. Гуртківці нагороджені грамотами та подяками за участь в різноманітних конкурсах та виставках.

Гурток "Моделювання іграшок - сувенірів"

Великою популярністю серед дітей молодшого та середнього віку користується гурток з виготовлення іграшок-сувенірів. Саморобна іграшка з тканини, хутрових клаптиків, плетена гачком та спицями розвиває навички ручної праці дитини, формує стійкі вміння,які стануть у пригоді напротязі всього дорослого життя, сприяє розвитку творчого мислення, фантазії та ініціативності кожної дитини. Запрошуємо дітей розкрити свої художні здібності, творчу активність, увійти в чарівний світ мистецтва в гуртках "Моделювання іграшок-сувенірів". Гуртки працюють на базі ХЗОШ № 164 та ХЗОШ № 165.Керівники гуртків Мірошниченко Світлана Олександрівна та Шевченко Надія Улянівна.

Гурток "Інформатика"

Для молодшого школяра знання починаються від здивування і задоволення, від одержання відпо¬відей на запитання, які виникають у нього в процесі отримання інформації під час пізнання навколишньо¬го світу. Завдання гуртка "Інформатика"— зробити цей процес цікавим і навчити дитину здобувати знання. Для підготовки дітей до життя в сучасному інформаційному суспільстві в першу чергу необхідно розвивати логічне мислення, здатність до аналізу (вичлененню структури об'єкту, виявленню взаємозв'язків і принципів організації моделей), уміння для будь-якої предметної області виділити систему понять, представити їх у вигляді сукупності значущих ознак, описати алгоритми типових дій.Всі ці знвння діти здобувають під час роботи гуртка.
Гурток "Інформатика" призначений зробити внесок до формування інформаційного компоненту загальнонавчальних умінь і навичок у дітей, сформувати уміння і навички роботи вихованців з інформацією, допомагає придбанню учнями інформаційного компоненту загальноучбових умінь і навичок.Гурток "Інформатика" працює на базі Станції юних техників, керівник гуртка-Поляк Марина Олександрівна.

Гурток "Початкове технічне моделювання"

Початкове технічне моделювання» - колектив було засновано у 2008 р. під керівництвом Ганни Анатоліївни яка є високо кваліфікованим, широко профільним фахівцем який професійно займається наукою. Керівник відзначена дипломами, грамотами та подяками від районного та обласного управління освіти.

У 2008 р. подяка за сумлінну працю, систематичну ціле направлену роботу по розвитку творчих здібностей гуртківців, ефективне проведення святкових заходів.

2009 р. диплом від Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості (ХОПДЮТ) за сприяння розвитку технічної творчості та активну участь у обласному конкурсі юних техніків «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!».

2010 р. подяка від ХОПДЮТ, Президії Харківської обласної ради, Українського товариства охорони природи за активну участь в обласній виставці новорічних композицій «Зимовий вернісаж» та значний особистий внесок у збереження хвойних насаджень рідного краю.

Напрям підготовки «Початкове технічне моделювання» - це пізнання і розуміння світу техніки, спроби власної творчої діяльності дитини, процес опанування певної системи початкових технічних і технологічних знань, вмінь і навичок.

Основна мета початкового технічного моделювання (ПТМ) - розвиток творчих здібностей, пізнавальної та розумової активності дитини через залучення її до технічної творчості.

Програмою ПТМ передбачено вирішення таких завдань:

- розвиток конструкторських здібностей, винахідливості, просторового і логічного мислення, уяви, фантазії, здатності проявити творчу ініціативу та вміння застосовувати отримані знання на практиці;

- виховання потреби у творчій самореалізації;

- естетичне та художнє виховання дітей;

- залучення дітей до участі у змаганнях, конкурсах, виставках, екскурсіях та інших масових заходах.

Програма включає елементарні відомості з математики, природознавства, фізики, розкриваються питання історії, мистецтва та суспільствознавства.

Важлива роль надається проведенню дослідів і вирішенню творчих завдань.

У процесі організації навчально – виховного циклу застосовуються як традиційні технології навчання та виховання, так й елементи інноваційних технологій на заняттях використовуються різноманітні методи навчання.

Створюються умови диференціації та індивідуалізації навчання відповідно до творчих здібностей, обдарованості, віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я вихованців.

У процесі навчання вихованці освоюють різні техніки та набувають знання: вивчають техніку орігамі, прийоми виготовлення витинанок, виготовляють моделі, складають технічні об’єкти, сувеніри та іграшки, народних іграшок в техніці виготовлення авторські ляльки працюють із різними матеріалами (пластик, фімо, мімо, папір-клей, тканина, деревина та і.н.). Вихованцям надаються загальні принципи та основні способи і прийоми виготовлення найпростіших моделей транспортної техніки з об’ємних деталей. Керівник навчає декоруванню готових виробів в техніці випалювання, декупаж, виготовленню за ескізами нескладних моделей технічних об’єктів (літаків, ракет, космічних апаратів) із використанням найпростішого електричного ланцюга. За програмою учні проходять: вивчення технічного малюнку, креслення, ескіз, виготовлення макетів будівель, найпростіших моделей машин – двигунів, авіамоделей з гумовими двигунами, електрифікованих ігор і моделей, діючих моделей транспортної техніки. Навчаються найпоширенішим видам декоративно-ужиткового мистецтва України виготовленню поробок декоративно-ужиткового мистецтва.

Вихованці колективу є неодноразовими переможцями і учасниками різних заходів, конкурсів, змагань.

Так, у 2009 р. в 1-му районному етапі конкурсу-захисту науково-дослідних робіт (МАН) зайняли II місце, є переможцями обласної виставки – конкурсу гуртківців ПТМ у номінації «Макети будівель».

У 2010 р. нагороджені за активну участь в обласній виставці новорічних композицій «Зимовий вернісаж» та значний особистий внесок у збереження хвойних насаджень рідного краю від ХОПДЮТ, Президії Харківської обласної ради, Українського товариства охорони природи.

Випускники за напрямом ПТМ є студентами Харківських ВУЗів

Роботи юних техників зроблені настільки професійно, що можуть конкурувати навіть зі справжніми виробами. В багатьох виставках та конкурсах роботи вихованців СЮТ займали почесні призові місця.

Кiлькiсть переглядiв: 207

Коментарi

 • Anas

  2013-09-06 23:28:12

  Thanks for helping me to see things in a difnreeft light. http://dlbmur.com [url=http://kbequulq.com]kbequulq[/url] [link=http://zzinpiry.com]zzinpiry[/link]...

 • Weare

  2013-08-26 07:14:36

  This poitsng knocked my socks off...

 • Ericka

  2013-08-25 02:46:31

  There are no words to describe how bouoaicds this is....

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.